زندگی، كوتاهتر از آن است كه حتی دمی از آن را با غم و غصه بگذرانی
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

نظرسنجی:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

ارزش هدفمندی

نوشته شده توسط:سیدعلی قاضی زاده
پنجشنبه 5 آذر 1394-07:29 ب.ظ

زمان با ارزش ترین منبعی است که در اختیار داریم.وقت طلاست،زندگی است، سرمایه است.

مهم ترین وظیفه ما در زندگی این است که بیشترین بهره را از زمان ببریم . یک انسان با عمر طولانی فقط ۲۰۰هزار ساعت زمان قابل استفاده داردطبق تخمین و برآورد به عمل آمده هر انسان معمولی تنها ۳۰ تا ۴۰ درصد از وقت و فرصت خود را استفاده می کند.یعنی بیشتر افراد ۶۰ تا ۷۰ درصد زندگی خود را تلف می کنند.

بیشتر وقت ها و انرژی ها هدر می روند زیرا اکثر مردم در زندگیشان اهداف روشن،برنامه ریزی، الویت بندی و دورنگری کمی دارند یا اصلا ندارند. یادتان باشد تنها زمانی می توانید در مدیریت زمان موفق باشید که اهداف روشنی تدوین کرده باشید و راههای رسیدن به آنرا مشخص کرده باشید. کسی که هدف خود را مشخص کرده باشد حتی زیر بار سنگینی از کار می تواند اولویت ها را مشخص کند و با حداکثر توان به سوی اهداف مطلوبش حرکت کند.

ارزش هدف گذاری در زندگی روزمره ما بسیار زیاد است اگر ما نتوانیم هدفی در زندگی خود ترسیم کنیم ناچاریم با تندباد حوادث و رویدادها به این طرف و آن طرف حرکت کنیم.

آنچه باعث شد آنتونی رابینز در طی کمتر از ۵سال به همه آرزوهای خود دست یابد هدفگذاری و رویاپردازی بود. او در سن ۲۲ سالگی در یک آپارتمان ۴۵ متری و در فقر کامل زندگی می کرد، به گفته خودش ظرف هایش را در وان حمام می شست و وزنش بالای ۱۲۰کیلوگرم بود و زندگی مجردی فقیرانه ای داشت.

ولی او با یک هدف گذاری جاه طلبانه و قابل حصول صاحب ویلایی زیبا در ساحل دریا و نزدیک جنگل ، همسری زیبا و شایسته ،سلامتی و وزن ایده آل ، اتومبیل گران ، قدرت و محبوبیت شد.

حالا به یک فرمول هشت مرحله ای اشاره میکنیم که میتوانید برای هدف گذاری و دسترسی به آن از این روش استفاده کنید.

 -1 دقیقا مشخص کنید که چه می خواهید . اگر می­خواهید در آمد خود را افزایش دهید ؛ دقیقا مشخص کنید که میخواهید چه درآمدی داشته باشید .

۲ – هدف خود را مکتوب کنید . هدفی که مکتوب نباشد یک خیال و رویاست و درپس خود انرژی و قدرتی نهفته ندارد.

-۳ برای دستیابی به هدف خود زمانی را مشخص کنید . ذهن نیمه هوشیار شیفته ضرب الاجل است تا همه نیروهای خود را فعال کند.

-۴ فهرستی از تمامی کارهایی که برای موفق شدن میتوانید از آنها استفاده کنید تهیه کنید.

-۵ فهرست را با توجه به اهمیت موارد اولویت بندی کنید.

-۶ برای رسیدن به هدفتان دست به کار شویدعلت اصلی موفقیت اشخاص Tعمل گرا بودن آنهاست .

-۷ همه روزه کاری صورت دهید تا شما را به هدفتان نزدیکتر نماید . اینکار را ۳۶۵ روز انجام دهید .

-۸ سعی کنید اقدامات خود را در پایان هر روز ارزیابی نمایید و در پایان هر هفته در صد پیشرفت خود را اندازه گیری نمایید.نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:پنجشنبه 5 آذر 1394 07:30 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic