زندگی، كوتاهتر از آن است كه حتی دمی از آن را با غم و غصه بگذرانی
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

نظرسنجی:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

12 قانون ساده برای شاد زیستن

نوشته شده توسط:سیدعلی قاضی زاده
شنبه 1 اسفند 1394-07:51 ب.ظ

شادی به خودمان بستگی دارد. – ارسطو

در اطراف خودمان برخی افراد را می‌بینیم که شاد به نظر می‌رسند؛ آنها معمولا فکر می‌کنند اگر یک سری کار خاص انجام دهند شاد خواهند بود. مثلاً با خودشان اینگونه حساب می کنند:

اگر با فلانی ازدواج کنم، فلان خانه را هم بخرم و چند فرزند هم داشته باشم شادی‌ام تکمیل می‌شود.

حال آنکه پشت این شادی کشمکشی نهفته است.

اشتغال به مسائلی از این دست، آنها را از حقیقت خودشان دور می‌کند. مانند سنگ بزرگی که از کوه کنده شده و بی هدف به سویی در حرکت است. در واقع واکنش‌هایشان آنی و بدون فکر می‌شود و نمی دانند به کدام سمت در حرکت هستند.

آن ها اگر صاحبِ خانه‌ای که آرزویش را هم داشتند بشوند، هیچگاه معنای زندگی را درک نمی کنند و حس پوچی، همچنان آزارشان می دهد. این اضطراب ممکنست دهها سال به طول بینجامد و خودشان هم ندانند دلیل این غم و سرگردانی‌شان چیست؟ 

آیا شما انسان شادی می باشید؟

پاسخ دادن به این سؤال بسیار حیاتی است. در ادامه ۱۲ قانون ساده برای شاد بودن را با شما به اشتراک می‌گذارم:

۱- صداقت و راستی، پایه یک زندگی شاد و معنادار است

صادق نبودن ما با خودمان دلیل بسیاری از ناراحتی‌های روزانه است. به ندای قلبتان گوش دهید. هرجا که قلبتان هست و اعتمادتان حضور دارد دلیلی برای لبخند زدن وجود دارد.

۲- شادی معلول آزادی است و آزاد بودن به شجاعت بستگی دارد

شانس خود را در مواردی که خوشحالتان می‌کند امتحان کنید. تنها راه شاد بودن ریسک کردن و پذیرش خطرهای احتمالی است.

۳- شادی یکپارچه است و هر قدمی که بر می‌دارید شما را به این وحدت نزدیک‌تر می‌کند

بدون تجربه‌های زندگی گویی صفحه سفید یا آهنگی نخوانده هستیم. آنچه که به شما جان می‌بخشد اراده شما برای زندگی در لحظه، با همه چالشهای آن و امید به فرداست.

۴- زندگی شاد الزاماً زندگی راحتی نیست

بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید عبارتند از دنبال کردن قلبتان و ریسک کردن. پس نگذارید ترس از آینده شما را از انتخاب راه درست باز دارد. آنقدر تلاش کنید تا زندگیتان به زیبایی رویاهایتان شود و برای هر قدمی که بر می‌دارید احترام قائل باشید.

۵- شادی در چیزهای کوچک نهفته است

بدیهیات را کنار بگذارید و به دنبال معنا باشید. چشمهای حساس کودکی‌تان را زنده کنید. چشم‌هایی که زندگی را مجموعه‌ای از زیبایی‌ها می‌دید، درست مانند یک آلبوم خانوادگی. دقیقا چشم‌هایی که زیبایی گلها، رنگین کمان و حیوانات وحشی را می‌دید؛ چشم‌هایی که از دیدن غروب آفتاب و شبهای پرستاره به وجد می‌آمد. رؤیا دیدن با آن، کار سختی نبود.

۶- شادی دارایی نیست که بتوان آن را صاحب شد؛ شادی به کیفیت افکار شما بستگی دارد و یک حالت ذهنی است که در آن فرد به دنبال معناست

توانایی پیدا کردن شادی در کوچکترین مسائل، روابط را پایدار و زندگی را دوست داشتنی می‌کند. برای اینکه بتوانید از داشتن کوچکترین چیزها هم شاد باشید باید به آگاهی برسید و در عین شکرگذاری، به دنبال اهداف بزرگتر باشید.

۷- رمز شادی در انجام دادن کارهایی که دوست دارید نیست بلکه در دوست داشتن کارهایی است که انجام می‌دهید

بهترین تلاش را برای برداشتن هر قدم به کار بگیرید و به نتیجه فکر نکنید. همیشه، همیشه و همیشه دلیلی برای شکرگذاری و چیزی برای یادگیری وجود دارد.

۸- شادی بدون غم معنایی ندارد

نمی‌توان در غم یا شادی مطلق فرو رفت. نور برای ابراز وجود به تاریکی نیاز دارد.

۹- شادی تعیین کننده نوع نگرش و رفتار شماست

شاد زندگی کردن معلول پذیرفتن این واقعیت است که همه چیز در حرکت است و از موقعیت قبلی خود فاصله می‌گیرد. یادتان باشد این نیز بگذرد. تنها چیزی که می‌توانید روی آن حساب باز کنید تغییر است.

۱۰- شادی، رمز شکوفایی

شادی با پذیرش فرد نسبت مستقیم و با انتظارات او نسبت عکس دارد.

۱۱- غیر ممکن است شادی شما در ناراحتی کسی نهفته باشد

زیر پای کسی را خالی نکنید، دست گیر دیگران باشید. صدای خود را با مهربانی بیارایید، گوشهایتان را برای شنیدن محبت حاضر کنید، دست‌هایتان را برای کمک دراز کنید، ذهنتان را برای پذیرش مهیا کنید و قلبتان را به عشق ورزیدن عادت دهید.

۱۲- شما با هیچکس قابل مقایسه نیستید پس محرک شادی خود باشید

مقایسه‌های اجتماعی که در آن شما با کس دیگری مقایسه می‌شوید قابل اتکا و معتبر نیستند. هرگاه حس کردید لازم است با کسی مقایسه شوید خودتان را با چیزی که قبلاً بوده اید مقایسه کنید.

 نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:شنبه 1 اسفند 1394 07:57 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات