زندگی، كوتاهتر از آن است كه حتی دمی از آن را با غم و غصه بگذرانی
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

نظرسنجی:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

برای آنکه آدم خوشحالی باشم چه کاری باید بکنم؟

نوشته شده توسط:سیدعلی قاضی زاده
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395-09:07 ب.ظ

اگه میخواهی شاد باشی آن را به دیگران ببخش! 
بله حقیقت این است که برای آنکه چیزی را بیشتر به دست آوریم ، باید بخشی از آن را ببخشیم . کشاورزی که دانه های بیشتری می خواهد ، باید بخشی از آنها را به زمین ببخشد. وقتی لبخند کسی را می خواهید ، باید به او لبخند بزنید. اگر عشق می خواهید ، باید عشق بورزید. اگر از دیگران کمک می خواهید ، باید به آنها کمک کنید . پس ابتدا خودت شروع کننده باش دیگران رو شاد کن تا شاد شوی.
هرکسی برای خودش یه تعریفی از شاد بودن میکنه . مثلا میگه اگه فلان کار رو انجام بدم شاد میشم ، اگه مثلا پدر و مادرم این طوری بودن یا این چیز رو برام می خریدن من شاد می شدم، اگه بتونم به فلان درجه علمی برسم احساس شادی پیدا می کنم، اگه دیگران با من اینطوری برخورد کنن من شادتر می شوم و ... که هرکدوم از اینا راههایی هستن که آدما برای شاد بودن خودشون میگن . درسته که این کارا و کارای دیگه ای مثل تفریح ، مطالعه ، نشستن با دوستای شاد و خوشحال ، خریدن چیزای مورد علاقه، شنیدن حرفای خنده دار و یا دیدن فیلمای کمدی و برنامه های طنز، کارکردن در زمینه ی مورد علاقه، داشتن نظم و ترتیب در زندگی ، و مهم تر از همه اینا بخشش به دیگران و کمک کردن به همنوعان خودت در حد توان و... میتونه برای آدم شادی آفرین باشه ولی میدونی اون چیزی که باید قبل از همه ی اینا داشته باشی و پیش زمینه ی ایناست چیه ؟ اینه که شادی خودتون رو در درون خودتون جستجو کنید و اونو وابسته به شرایط و موقعیتهای بیرونی ندونید :
آن یکی در کنج مسجد مست و شاد وان دگر در باغ ترش وبی مراد
راه لذت از درون دان نه برون ابلهی دان جستن قصر و حصون
پس افکارخودت رو نسبت به دنیا اگه عوض کنی و مثبت بیندیشی و به خودت بگی دنیا همین طوری هم زیباست همین دیدگاه باعث میشه اگه در سخت ترین شرایط هم باشی یه احساس آرامش و شادی پیدا کنی . با خودت پیمان ببند که هر اتفاقی بیفته با آن کنار میام.
به گذشته افسوس نخور و از آینده هم هراس نداشته باش . اگه این طوری باشی شاد میشی.
سعی کن در زمان حال زندگی کنی و از لحظه به لحظه اون لذت ببری . وقتی غذا می خوری به مزه ی تمام لقمه ها توجه کن، وقتی با دوست حرف می زنی تمام کلماتش رو بشنو، وقتی قدم می زنی تمام درختان و زیبایی های خلقت رو ببین . 
منشأ شادی ، تمرکز بر نعمتهایی است که از آنها استفاده کردی و تمام چیزای خوبیه که داری نه برآنچه به دست نیاوردی.
انسانهای شاد و خوشبخت نه تنها تغییر را می پذیرند ، بلکه از آن استقبال هم می کنن . آنها می گویند: چرا باید طوری رفتار کنم که پنج سال آینده ، درست مانند پنج سال گذشته باشد؟ 
پس سعی کن امروزت با دیروزت فرق داشته باشه وقتی هدفمند باشی و برای رسیدن به اون تلاش کنی روز به روز که پیشرفت میکنی شادتر میشی . 
همه اینا رو گفتم حالا اگه آمادگی داشته باشی میخوام یه چیز دیگم بگم و اونم اینه که : اگه دقت کنی میبینی که هرکسی که یه وسیله برقی و یا هر چیزی می خره توی کارتونش دستور استفاده از اون وسیله رو هم گذاشتن مثلا توش گفته شده اگه این کار رو بکنی و این طوری استفاده کنی بهتر کار میکنه و عمر طولانی تری داره . هرگز در مقابل نور قرار ندید ، در دمای صفر درجه گذاشته شود ، و ... برای هر چیزی یه دستورالعملی گذاشتن که اگه مطابق با اون شما کار کنید لذت بیشتری از چیزی که خریدید می برید . حالا خودمون رو در نظر بگیریم ما هم که ساخته ی یه سازنده ای هستیم حتماً برامون دستور استفاده رو گذاشته که اگه بهش عمل کنیم می تونیم نهایت لذت و استفاده رو از دستگاه خودمون ببریم . پس پیشنهاد می کنم مطابق با دفترچه ی راهنمات کار کن مطمئن باش که روز به روز شادتر و شادتر میشی.
موفق باشی


نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 09:08 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic