تبلیغات
پندارنامه سید خندان - مطالب دی 1393


زندگی، كوتاهتر از آن است كه حتی دمی از آن را با غم و غصه بگذرانی
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

نظرسنجی:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

کاش می شد

نوشته شده توسط:سیدعلی قاضی زاده
پنجشنبه 25 دی 1393-03:20 ق.ظ

ً((( تقدیم به تمام دوستانم )))


کاش می شد خنده را، تکثیر کرد
کاش می شد اشک را، تبخیر کرد
کاش می شد زندگی، تحریر کرد
کاش می شد عذر یک، تقصیر کرد...

کاش می شد عشق را، تقدیر کرد
کاش می شد نقص ها، تعمیر کرد
کاش می شد نیمه ها، تکمیل کرد
کاش می شد غصه ها، تقلیل کرد
کاش می شد مهر را، تجلیل کرد
کاش می شد شعر را، تحلیل کرد
کاش می شد دردها، تقسیم کرد
کاش می شد هدیه ها، تقدیم کرد
کاش می شد قفل دلتنگی، شکست
کاش می شد درب تاریکی، گسست
کاش می شد بین مردم، بود و زیست
کاش می شد مثل باران ها، گریست
کاش می شد از مسیر یار، رفت
کاش می شد از پس دیوار، رفت
کاش می شد با دلی خوش، زنده بود
کاش می شد بنده ای، دل زنده بود
کاش می شد با محبت، جان سپرد
کاش می شد بی توقع، بود و مرد...نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 21 دی 1393 07:22 ب.ظ

چند راهکار شاد زیستن

نوشته شده توسط:سیدعلی قاضی زاده
شنبه 20 دی 1393-01:18 ق.ظ

این روزها وقتی پای صحبت افراد می‏نشینیم اغلب از این گله دارند که چرا از ته دل شاد نیستند؟ ظاهرا این قبیل افراد چگونه باید و می توانند شادی را به دست بیاورید، اما با چه روش‏هایی چگونه می‏توان شادی را کسب کرد؟

1-       به طور کلی رضایت از وضعیت زندگی عامل اصلی و تعیین کننده شادی است. به بیان بهتر اگر وضعیت و شیوه زندگی افراد با اهداف و تجربیاتشان سازگار و هماهنگ باشد، احساس شادی خواهند داشت.

2-       با این حال رضایت انسان از زندگی امری ثابت و همیشگی نیست. به این معنا که ممکن است همان وضعیتی که موجد شادی در انسان بوده زمانی دیگر به ناراحتی و اندوه او دامن بزند.

3-       وقتی سطح خواسته‏ها و آرزوها بالا می‏روند، افراد در پی ارضا و برآوردن آنها بر می‏آیند. با این حال اگر سطح خواسته‏ها و توقعات فرد همنوا و متناسب با امکانات و توانایی‏های او نباشد، غم و اندوه جای شادی را درون فرد خواهد گرفت.

4-       با همه اینها روانشناسان برای افراد شاد 3 ویژگی عمده برشمرده‏اند: بهره‏ای از خوشی و سرزندگی درونی داشته باشند و در نهایت فاقد هرگونه نگرانی و ضطراب و همچنین افسردگی باشند.

5-       عواملی هم هستند که در شادی را به روی افراد می‏بندند. برخی از این عوامل عبارتند از: همیشه گذشته را پیش چشم داشتن و و فراموش نکردن آن و همچنین مقایسه کردن زندگی خود با دیگران

6-       داشتن تفکر مثبت و امیدواری معقول می‏تواند انسان را در برابر عم بیمه کند. به قول ویلیام جیمز، این اندیشه‏های مثبت یا منفی ما هستند که زندگی ما را شاد یا غمناک می‏کنند

7-       برخی از افراد همواره پای شانس و بد شانسی را به میان می‏کشند یا دیگران را مسئول شادی یا غم خود می دانند در حالی که این خود ما هستیم که تصمیم می گیریم که شاد یا غمگین چنانکه گفته می شود ما در زندیگی یک ماموریت داریم:

ماموریت شاد زیستن

8-       تندرستی و سلامت، داشتن روابط خوب و نیز احساس داشتن کاری ارزشمند و مفید و پیرو آن کسب استقلال مالی  می توانند نقش مهمی در شادی آفرینی داشته باشند.

9-       و دست آخر اینکه احساس خودشکوفایی می تواند نقش پایداری را در انسان پدیدآورد. خودشکوفایی وقتی حاصل می شود که انسان میان توانایی ها و آرزوهای خودش هیچ فاصله ای نبیند.نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:جمعه 19 دی 1393 10:20 ب.ظ

شادمانی حالتی از ذهن است، نه رشته ای از حوادث

نوشته شده توسط:سیدعلی قاضی زاده
دوشنبه 15 دی 1393-05:34 ق.ظ

شادمانی پیدا کردنی نیست، بلکه احساسی است که میتوان تجربه اش کرد. ...
شادمانی خارج از وجود شما نیست، بلکه یک احساس است.
تلاش برای شادمان بودن را رها کنید و به سادگی شاد باشید.

آیا شما از آنگونه افرادی هستید که حتی در بهترین شرایط، از چیزی نگرانید؟ یا از آن جمله افراد نادری هستید که حتی در شرایط سخت نیز راهی برای شاد شدن می یابید؟

متأسفانه اغلب مردم تاریکی را بیشتر از روشنایی میبینند. به فرض شب عروسی شما است. جشن مفصلی تدارک دیده اید و با فرد مورد علاقه خود ازدواج کرده اید. ناگهان شخصی وارد مجلس عروسی میشود و فریادزنان اعلام میکند که ماشین تان را دزدیده اند، احساس شما چیست؟

آیا تمام شادی و نشاط تان از بین میرود؟ مجلس را ترک میکنید و به کلانتری مراجعه میکنید و به کلانتری مراجعه میکنید؟ همسر خود را بدقدم میدانید؟ و ....
یا اینکه میتوانید شادی خود را حفظ کنید و حداقل همان شب ظاهر خود را جلوی مهمان ها، شاداب و سرزنده نگه دارید؟

وقتی به پیک نیک یا مهمانی میروید، فکر نکنید که اگر فلان شخص حضور داشت به شما خوش میگذشت، ولی اکنون که او نیست به شما بد میگذرد. شادی خود را محدود به حضور شخصی، وجود شرایطی یا بودن حالتی نکنید. در هر شرایطی شاد باشید. اگر تصور کنید شرایط خاصی باید پیش بیاید تا بتوانید احساس شادمانی کنید، آن شرایط هرگز به وجود نخواهند آمد.

" شادمانی اکنون در کنار شماست. برای احساس کردن آن منتظر نباشید.نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:دوشنبه 15 دی 1393 05:35 ق.ظ  • تعداد کل صفحات:2 
  • 1  
  • 2