زندگی، كوتاهتر از آن است كه حتی دمی از آن را با غم و غصه بگذرانی
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

نظرسنجی:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

راهکارهایی ساده برای ایجاد حس شادمانی میان کارمندان

نوشته شده توسط:سیدعلی قاضی زاده
سه شنبه 5 بهمن 1395-09:48 ب.ظ

وب‌سایت تک شات - پریسا قره گوزلو: بر کسی پوشیده نیست که کارمندان شاد از بهره وری بالایی برخوردارند. افرادی که برای حضور در محل کار هیجان زده هستند از تمرکز بیشتری برخوردارند و ماندگاری آنها با کمپانی نیز بیشتر خواهد بود.

در عین حال که اکثریت افراد به لزوم ایجاد روحیه ای سالم در بین کارمندان اعتقاد دارند، اما این باور غلط نیز وجود دارد که تنها راه دستیابی به روحیه ای شاد انگیزه های مالی است. پاداش های هنگفت، مهمانی های پرهزینه و تجهیز دفاتر کار به آخرین امکانات قطعا قادر هستند در بازه زمانی کوتاه روحیه کارمندان را ارتقا دهند، اما تمام کمپانی ها نمی توانند یا لزومی ندارد که بخش عظیمی از بودجه خود را صرف چنین مواردی کنند. بعلاوه، ممکن است حتی صرف مقادیر زیادی از منابع مالی نتواند ماندگاری کارمندان با استعداد را با شما تضمین کند.

بهترین روش برای ایجاد روحیه شاد در بین اعضا تیم، شکل دهی فرهنگ قدردانی و ایجاد لحظات خوش است. از شما دعوت می کنیم در ادامه همراه با تک شات با روش های ساده و مقرون به صرفه ارتقا روحیه در بین کارمندان آشنا شوید.

 با راهکارهایی ساده برای ایجاد حس شادمانی در کارمندان آشنا شوید
 
1. سعی کنید اولین برخوردتان با افراد مثبت باشد

نخستین روز کاری یک فرد جدید باید بازتابی از فرهنگ حاکم در کمپانی را در اختیار او قرار دهد. به هدیه ای بسیار ساده فکر کنید که به تمامی کارمندان در بدو ورود به کمپانی داده می شود (می تواند یک گلدان یا کارت هدیه یا کارت استفاده رایگان از رستورانی در نزدیکی محل کار باشد) و این هدیه را با یادداشت دست نویس خوشامدگویی همراه کنید.

2. وعده غذایی مشترکی را با کارمندان صرف کنید

توصیه می شود به فکر برنامه ریزی برای صرف صبحانه مشترک با کارمندان باشید. این برنامه اگر به صورتی برگزار شود که هر یک از کارمندان غذایی که خود تهیه کرده را با دیگران به اشتراک گذارد، بسیار جالب تر و هیجان انگیزتر خواهد شد. به این ترتیب کارمندان فرصت دارند چند ساعتی از مصاحبت با یکدیگر لذت ببرند.

3. بعضی اوقات کار را زودتر از موعد مقرر تعطیل کنید

به پایان رساندن روز کاری به طور ناگهانی و یکی دو ساعت پیش از ساعت معمول و مقرر می تواند برای کارمندانی که حسابی خسته شده اند موهبتی باورنکردنی باشد. دفعه بعد که هوا خیلی خوب و زیبا بود، به کارمندان خود اجازه دهید چند ساعتی زودتر محل کار را ترک کنند و از آن روز لذت ببرند.

4. سالگرد حضور کارمندان در کمپانی را جشن بگیرید

کمی قدردانی می تواند تاثیر زیادی داشته باشد و به افراد یادآوری کند که کاری که انجام می دهند مهم است و ارزش آن شناخته می شود. یکی از روش های ساده برای آنکه به کارمندان خود نشان دهید که به آنها فکر می کنید این است که به حضور آنها در کمپانی اهمیت دهید و سالگرد حضور هر کارمند را جشن بگیرید. برای هر سالگرد، ایمیلی را به تمامی کارمندان ارسال کنید و به خصوصیات جالب آن فرد و تاثیری که حضورش در موفقیت کمپانی داشته است اشاره کنید.

5. با کارمندان در ارتباط باشید

حتی اگر در محیط کار خود از سیاست درهای باز استفاده می کنید، لازم است طوری برنامه ریزی کنید که هر دو هفته یا ماهی یک بار با کارمندان خود گفتگویی داشته باشید. موضوعات روزمره را کنار بگذارید و در گفتگویی صمیمی تر با کارمندان شرکت کنید و با اهدافی که آنها در سر می پرورانند آشنا شوید. صرف این زمان با کارمندان این پیام را به آنها می دهد که یکایک آنها برای شما ارزش دارند و مورد توجه شما هستند.

6. به کارمندان در دستیابی به اهدافشان کمک کنید

فقط مدیران نیستند که دارای اهداف شغلی هستند. همه کارمندان شما در حوزه کاری و غیر کاری دارای اهدافی خاص خود هستند و به نفع کمپانی است که به آنها کمک کند تا در مسیر موفقیت قرار گیرند. به کارمندان در یافتن دوره های آموزشی رایگان یا ارزان قیمت آنلاین که مهارت های آنها را بهبود می بخشد کمک کنید، و در طول دیدارهایی که با آنها دارید از اوضاع پیشرفت شان در این دوره ها جویا شوید.

7. قدردانی مشتریان از کارمندان را به اطلاع سایرین هم برسانید

تواضع صفتی بسیار پسندیده است، اما اگر کارمندان به دلیل بی توجهی به موفقیت هایشان انگیزه خود را از دست بدهند، احتمالا به دنبال محل جدیدی برای کار خواهند گشت. توصیه می شود در جلساتی که با کارمندان دارید نظرات مثبت مشتریان را در خصوص کارمندان به اطلاع سایرین هم برسانید.

8. قدردانی داخل سازمانی را فراموش نکنید

علاوه بر انتقال نظرات مثبت مشتریان، باید حواستان باشد که تعدادی از کارمندان هرگز با مشتریان سر و کار ندارند. بنابراین هر ماه زمانی را در نظر بگیرید تا فرصتی برای قدردانی شما از کارمندان و کارمندان ازیکدیگر فراهم شود. قطعا کارمندان می توانند از کمکی که از همکار خود در انجام یک پروژه دشوار در یافت کرده اند قدردانی کنند، از رفتارهای مناسب و سنجیده یکدیگر تشکر کنند و موفقیت های کوچک و بزرگ را به یکدیگر تبریک بگویند.

9. همکاری و تشریک مساعی در امور مختلف را تشویق کنید

یک روز در هفته را به این اختصاص دهید که همه کارمندان از بخش های مختلف گرد هم آیند و با یکدیگر کار کنند. چنین روزی معمولا با مکالماتی که ترکیبی از امور کاری و غیر کاری هستند پیش می رود، و حس همکاری را در بین بخش های مختلف تحکیم می کند.

همه ما می دانیم که پول نمی تواند شادی را تضمین کند. اگر به صحبت های کارمندان خود گوش کنید و از آنها قدردانی کنید، می توانید حسی از شادمانی را بدون صرف هزینه های هنگفت در کمپانی خود ایجاد کنید.


نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:جمعه 8 بهمن 1395 09:49 ب.ظ

مسیر دستیابی به اهدافتان

نوشته شده توسط:سیدعلی قاضی زاده
جمعه 1 بهمن 1395-09:40 ب.ظ

وب‌سایت تک شات - پریسا قره گوزلو: علم ثابت کرده که شکست حادثه ای مثبت است که می تواند برای هر کسی رخ دهد. از کودکی مادرتان به شما گفته که افتادن و دوباره برخاستن هیچ ایرادی ندارد. ستاره های ورزشی پیش از دستیابی به موفقیت، شکست های متعددی را تجربه کرده اند. اگر واقعا به آرزوهای خود ایمان دارید، شکست برایتان بی معنی خواهد بود. در زندگی هر شخصی معمولا دو یا سه هدف بزرگ وجود دارد که محرک ما در تلاش برای دستیابی به موفقیت هستند.
 
 با استفاده از این شش روش مسیر خود را به سمت دستیابی به اهدافتان تغییر دهید

کمی به عقب برگردید و در مورد علایق تان در سنین 6 یا 8 سالگی فکر کنید. آیا کودک خلاقی بودید و با ترکیب رنگ های مختلف نقاشی های زیبا و متفاوتی می کشیدید؟ یا کودک پر جنب و جوشی بودید که در هر کجا توپ فوتبال تان را به همراه داشتید؟ یا به دنبال علوم و انجام آزمایشات مختلف بودید و از هر آنچه در دست داشتید برای بررسی نظریه های علمی تان استفاده می کردید؟

کلید موفقیت شما در همان خاطرات نهفته است. در آن زمان است که همه آرزوهای خودمان را کنار می گذاریم و راهی مدرسه می شویم که دیگران را راضی نگهداریم.

برای آنکه به خواسته واقعی خود دست یابید، باید تمام "بایدها" که همیشه با آن روبرو بوده اید را فراموش کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با شش روش بازگشت به مسیر موفقیت آشنا شوید.

یادآوری گذشته را تمرین کنید:

یک قلم و یک برگ کاغذ بردارید. به گذشته بازگردید و هر آنچه به یاد می آورید را یادداشت کنید. چه چیزی لبخند به روی لب شما می آورد، چه کاری را اگر ساعت ها انجام می دادید خسته نمی شدید، نظرات خود را در خانه و مدرسه چگونه ابراز می کردید و بسیاری موارد دیگر. باید به خاطر آورید که چه چیز به زندگی شما نشاط می داده است.

به آنچه می گویید دقت کنید:

هر وقت کلام منفی از دهانتان خارج شد خود را متوقف کنید. سپس از خود بپرسید چه عاملی شما را ناامید، ناراحت و ناسازگار کرده است. اگر پاسخ شما به این پرسش ها مرتبا تکرار شود بدین معنی است که در سیکلی از پاسخ های الگودار گیر افتاده اید. این بدین معنی است که ناخشنودی شما از این واقعیت سرچشمه می گیرد که آنچه انجام می دهید آرزوی قلبی شما نیست.

از ادراک خود استفاده کنید:

زمانی را برای تعیین هدف غایی و بهترین سناریویی که برای زندگی خود متصور هستید صرف کنید. شما نویسنده، کارگردان و هنرپیشه نمایش خود هستید. سپس در تنهایی و خلوت آن هدف را بازی کنید. از تمام ادراک خود استفاده کنید. باید قرار گرفتن در آن موقعیت را حس کنید، بشنوید، ببینید، حتی بچشید و ببویید. این کار ممکن است مدتی زمان ببرد. بعد حرکت کنید. در مورد هدف خود با کسی حرف نزنید. فقط به دنبالش بروید و اجازه دهید مانند بذری که کاشته شده و به نور و آب نیاز دارد، با اقدامات شما رشد کند.

جویای افرادی با اهداف مشترک باشید:

افرادی را پیدا کنید که از علایق مشابهی برخوردارند. به گروهی از افراد با اهداف مشابه بپیوندید و وقت خود را با آنها بگذرانید. پیش از آنکه در خصوص آرزوهای خود حرف بزنید به دیگران گوش دهید.

قدر شکست را همانند موفقیت بدانید:

اوقات خوب و خوش به راحتی سپری می شوند. اما سختی ها را نیز قدر بدانید و جشن بگیرید. هر قدمی که به سمت هدف خود برمی دارید از اهمیت برخوردار است. به شکست به عنوان "بازتابی از جهان هستی" نگاه کنید. در شکست خیلی چیزها برای یادگیری وجود دارد، پس خوب دقت کنید.

مسیر را تغییر دهید:

اهداف و موفقیت خیلی مستقیم به دست نمی آیند. هیچ راهی به عنوان مسیر مستقیم به سوی زندگی کامل وجود ندارد. شاید نیاز باشد در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید. مسیرهای دیگر را بپیمایید تا بتوانید مسیری که مناسب شماست را بیابید. به قول شاعر معروف رابرت فراست، این مسیر اغلب مسیری است که کمتر از سایر مسیرها پیموده شده است.


نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:جمعه 8 بهمن 1395 09:47 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات